Strona wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności x

Ludzie PAG i dla PAG

Zbigniew Kowalski

Zbigniew Kowalski

Absolwent Technikum Gastronomicznego i Akademii Ekonomicznej, specjalności zarządzanie hotelami, a także studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Hotelarski i gastronomiczny specjalista oraz praktyk z wieloletnim doświadczeniem, 13 letnia kariera Starszego Ochmistrza na luksusowych promach i statkach pasażerskich.

Uznany profesjonalista, wykładowca i lobbysta na międzynarodowym rynku komercyjnych usług gościnnych. Od 1993 r. Prezes Zarządu najdłużej działającej w Polsce branżowej firmy doradczo-marketingowej.

Wieloletni ekspert i konsultant między innymi Europejskiej Federacji Parków Wodnych oraz Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki S.A.

Od roku 1995 Delegat Polski Europejskiej Rady ds. Gastronomii, Winiarstwa i Turystyki z nominacji Fundacji Europejskiej.

Natasza Sallmann

Natasza Sallmann

Absolwentka Akademii Ekonomicznej, na kierunku ekonomika hotelarstwa i turystyki. Wiceprezes firmy K&P Consulting – doradczo-menedżerskiej firmy branżowej (na krajowym międzynarodowym rynku od 1992 roku). Uznany w Europie specjalista w zakresie programowania, marketingu i ekonomiki usług Wellness i SPA w obiektach rekreacji wodnej, zdrojowych, hotelowych.

Wykładowca, specjalista w zakresie programowania usług i marketingu w hotelach pobytowych wg formuły wellinclusive i standardów zarządzania pobytem gościa. Autorka pierwszej polskiej książki o trendzie wellness „Megatrend wellness w hotelarstwie i usługach wolnego czasu XXI w.”

Od lat współpracuje z wiodącymi obiektami hotelowymi Wellness i Spa w Europie, takimi jak Hotel Paradies (Włochy), Hotel Schwarz (Austria), A-Rosa Resorts, Yachthafenresidenz (Niemcy).

Jest autorem programu usługowego Farmona SPA, HIMALAYASPA, AMBER SPA LINE, współautorem formuły marketingowej i standardów operacyjnych w ProHarmonia Rezydencja Wellness i autorem wielu marketingowych koncepcji oraz standardów operacyjnych i marketingowych dla obiektów Wellness i SPA.

dr Karol P. Lipski

Absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz absolwent Brandeis University (PhD), wykładowca w Boston College, Holy Cross i Brandeis University (Boston, USA). Do 1996 r. międzynarodowy, inwestorski konsultant biznesowy ukierunkowany na wprowadzanie inwestorów zagranicznych do Polski. W latach 1997–2001 reprezentant i konsultant duńskiej hotelowej grupy inwestorskiej (współwłaściciele inwestorscy Scandic Hotels Group). Od 2001 r. bezpośrednio zarządzający operacją i marketingiem 4 hoteli o profilu seminaryjno-konferencyjnym oraz 2 wellness & medical spa w Kołobrzegu. Partner doradczy branżowej firmy doradczej K&P. Od 15 lat prowadzi własną niezależną firmę doradczą KP Linden Management. Wykładowca branżowy – specjalista ds. marketingu usług. Od 2010 r. członek Rady Programowej Polskiej Akademii Gościnności.

Tomasz Chojnacki

Tomasz Chojnacki

Absolwent kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu oraz kierunku Organizacja Turystyki i Rekreacji. Od 14 lat w branży interaktywnej, od 9 związany z branżą hotelową i turystyczną. Pracował dla takich marek jak: Mercedes-Benz, Koleje Dolnośląskie S.A. czy Thomas Cook AG. Przez ostatnie 6 lat zajmował stanowisko Dyrektora Działu Sprzedaży w firmie PROFITROOM, gdzie od początku budował dział sprzedaży, a w późniejszym okresie, jako Dyrektor ds. Kluczowych Klientów, dbał o optymalny dobór narzędzi dla hoteli i zapewnienie im najwyższej jakości obsługi. Odwiedził ponad 600 obiektów hotelarskich.

Obecnie współtwórca i założyciel firmy Hotel Marketing Group, dostawcy innowacyjnego ecosystemu produktów HotelEye, służącego do analizy konkurencji i kontroli działań marketingowych. Jest to pierwszy tego typu produkt analityczny dla Hoteli w Polsce.

Anna Lewit

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku „Turystyka i rekreacja” oraz studiów podyplomowych z zakresu „Coachingu” oraz „Zarządzania hotelami wellness & spa”. Specjalista w zakresie zarządzania relacjami

Przez 8 lat pełniła funkcję dyrektora hotelu Grand Hotel Stamary Wellness & Spa. Obecnie jest związana z Hotelem Quadrille Spa & Conference.

Joachim Hunger (Niemcy)

Od 20 lat dyrektor Regena Gesundheits-Resort & Spa w Bad Brückenau w Niemczech, uznanego przez Relax Guide za najlepszy resort hotelowy w Bawarii, ekspert ds. hotelarstwa pobytowego, osiągający w prowadzonym przez siebie obiekcie przeciętne obłożenie na poziomie 75% ze średnią długością pobytu gościa 10,5 dnia oraz satysfakcjonującą ekonomicznie średnią ceną pobytu na gościa. Jeden z wiodących autorytetów w Niemczech z zakresu gościnności usługowej (commercial hospitality) oraz zarządzania relacjami z gośćmi (guest relationship management).

Regena Gesundheits-Resort & Spa

http://www.regena.de/

Robert Rogner Jr. (Austria)

Dyrektor zarządzający siecią resortów hotelowych Rogner International Hotels and Resorts, generalny manager hotelu Bad Blumau, pierwszego austriackiego hotelu, który otrzymał prestiżową nagrodę za politykę ekologiczną  w roku 1997. Współzałożyciel ISPA Europe, wykładowca akademicki w zakresie jakości usług hotelarskich. Członek hotelarskiej rodziny Rogner, której głową jest Robert Rogner ojciec, uznany europejski architekt oraz hotelarz.

Rogner International Hotels and Resorts

http://www.rogner.com/

Michaela Neuner (Austria)

Absolwentka Vienna University of Economics and Business Administration, specjalność – zarządzanie turystyką i rekreacją. Od 1996 roku związana z hotelarstwem, specjalista praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zakresie marketingu i zarządzania w hotelarstwie pobytowym oraz wellness. W swojej karierze zarządzała marketingiem i sprzedażą m.in. w hotelu Maria Theresia w Kitzbuerl oraz Hotelu Arnia w Wiedniu. Do 2013 r. zarządzała marketingiem i PR w jednym z 10 najlepszych hoteli wellness w Europie: Hotelu Schwarz w Mieming koło Innsbrucka w Austrii. Jest współautorem sukcesu sieci obiektów Best Wellness Hotels Austria oraz specjalnego programu lojalnościowego Wellness Club w Hotelu.

Hotel Schwarz

http://www.schwarz.at/