Strona wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności x

Publikacje

Publikacje

 

Zapraszamy do lektury wybranych wydawnictw i artykułów autorstwa ekspertów branżowych współpracujących z Polską Akademią Gościnności.

okładka-książki-komfort-snuKOMFORT SNU (nie tylko) W PODRÓŻY

(pod red. Nataszy Sallmann, wyd. PAG)

Mówi się, że sen jest dla życia tym, czym nakręcanie dla zegarka, ale czy rzeczywiście poświęcamy dostateczną uwagę czemuś, co zajmuje prawie 1/3 część naszego życia? Naukowcy dowiedli, że ludzie, którzy sypiają średnio mniej niż 6 godzin na dobę, żyją przeciętnie krócej niż śpiochy. Od dawna też wiadomo, że sen ma fundamentalne znaczenie dla sprawności układu odpornościowego, zdrowia psychicznego oraz wzrostu i odnowy każdej komórki naszego organizmu. I bez naukowców wiemy, że źle przespana noc wytrąca z równowagi, a kilka takich nocy może zrujnować nasze samopoczucie…

Czytaj więcej

Zarządzanie-pobytem-gościaZarządzanie pobytem gościa

(Świat Hoteli, autor: Zbigniew Kowalski, Anna Skrzypczak)

Czym jest zarządzanie pobytem gościa w hotelach wellness & spa? Czym różni się od „tradycyjnego” zarządzania pobytem znanego z obiektów konferencyjnych? Jaki wpływ na wymagania wobec personelu serwisowego hoteli wellness & spa wywarły specyficzne i ciągle wzrastające wymagania gości? Zachęcamy do spojrzenia na tę problematykę z nowej perspektywy.

Czytaj więcej

Untitled-2

Gościnność usługowa jako innowacyjny model biznesowy

(Artykuł opublikowany w ramach konferencji nt. „Innowacyjnych rozwiązań we współczesnym hotelarstwie”, Warszawa, marzec 2013, autor: Zbigniew Kowalski)

Prawidłowo wyprofilowana i wdrożona w danym przedsiębiorstwie hotelowym lub restauracyjnym gościnność usługowa może stanowić innowacyjny model biznesowy dla tego konkretnego hotelu czy restauracji, a implementacja takiego modelu pozwala na bardziej skuteczne oraz marketingowe zarządzanie obiektem.

Czytaj więcej

Megatrend Wellness & Spa dla rynku usług wolnego czasu i hotelarstwa w XXI wieku

(autor: Natasza Sallmann, wyd. PAG)

W e współczesnym świecie słowa wellness i spa pojawiają się w bardzo wielu dziedzinach gospodarki zarówno w sferze usługowej, jak i w przemyśle. Stosowane są w różnych kontekstach: czasem zamiennie, innym razem jako zespół słów lub jako dwa niezależnie istniejące pojęcia, co skłoniło autorkę do stworzenia książki, która w sposób wyjątkowo staranny i czytelny porządkuje te dotychczas dość rozproszone i chaotyczne informacje oraz pojęcia.

Czytaj więcej

Myśl-klientem,-zarządzaj-ma — kopiaZarządzanie marketingowe a zarządzanie marketingiem

(Pływalnie i baseny, autor: Zbigniew Kowalski)

Marketing kąpielowych centrów rekreacyjno-sportowych to jeden z najbardziej wymagających marketingów, dlatego zarządzanie marketingiem w takich centrach nie jest tożsame z zarządzaniem marketingowym całością. Zarządzanie marketingiem to skupienie uwagi i wydelegowanie odpowiedzialności za rzetelną i skuteczną pracę najczęściej na menadżera działu marketingu. Natomiast zarządzanie marketingowe oznacza, że w obiekcie wszyscy pracownicy na stanowiskach menadżerskich i semi-menadżerskich myślą i działają według kryteriów zwiększania sprzedaży.

Czytaj więcej

Pakiet-usług-w-cenie,-czyliWell- lepsze niż all-. Pakiet usług w cenie, czyli polityka cenowa w hotelu wellness & spa

(Świat Hoteli, autor: Natasza Sallmann)

W jaki sposób oferta wellinclusive tworzy warunki do spokojnego zarządzania pobytem gościa i ułatwia realizację filozofii wellness? Ponieważ ujmując w jednym pakiecie wszystkie usługi podstawowe dla hotelu wellness & spa oferujemy gościowi więcej niż mógłby się spodziewać. Wpływa to na skrócenie procesu podejmowania decyzji, umożliwiając jednocześnie nadal możliwość wyboru dodatkowych zajęć i aktywności bezpośrednio w obiekcie. Aby dowiedzieć się jak oferta wellinclusive powodujeprawie 100-proc. wykorzystanie oferty kulinarnej.

Czytaj więcej

Czas-i-pora-dla-dyrektoraCzas i pora dla dyrektora. Zapotrzebowanie na autorytet zawodowy

(Hotel Profit, autor: Zbigniew Kowalski)

Największym przywilejem dyrektora hotelu jest możliwość zarządzania własnym czasem pracy. Jest to jednocześnie jedno z największych stojących przed dyrektorem wyzwań. Na czym powinien skupić się manager, czego wymaga od niego właściciel obiektu, a ile czasu powinien przy tym poświecić kontaktom z kluczowymi klientami? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym staramy się odpowiedzieć na te, jakże aktualne dla każdego dyrektora pytania.

Czytaj więcej


Najbardziej-pożądany-gość-hNajbardziej pożądany gość hoteli wellness & spa

(Świat Hoteli, autor: Natasza Sallmann)

Każdy hotelarz oraz inwestor wie, że goście są podstawą i motorem prawidłowego funkcjonowania każdego obiektu. Przy coraz szybciej rozwijającym się krajowym rynku hoteli wellness & spa także coraz częściej zastanawiamy się, kim są goście tego typu obiektów? Co jest dla nich rzeczywiście istotne?  Jak można ich pozyskać? Oraz, co ważniejsze – na jak długo „wystarczy” tego klienta dla wszystkich powstających bądź też modernizowanych hoteli z infrastrukturą wellness & spa?

Czytaj więcej

Programy-lojalnościowe-dla-Programy lojalnościowe dla centrów wodnej i sportowej rekreacji!
(Pływalnie i Baseny, autor: Zbigniew Kowalski)

Utrzymanie relacji klienta ma kluczowe znaczenie dla każdej firmy, a wdrożenie programu lojalnościowego może być skutecznym sposobem, aby zachęcić klienta do częstszego korzystania z usług lub do… powrotu po więcej. Pozyskanie lojalności klienta pozwala nie tylko na obniżenie kosztów marketingu; wzrost liczby stałych klientów już o 5% przekłada się na poprawę wyników bilansowych nawet o 25%.
W jaki sposób aktywnie zachęcać do lojalności? Jakie są podstawy udanego programu lojalnościowego?

Czytaj więcej